LMS چیست ؟

LMS چیست ؟

LMS مخفف عبارت Learning Management System می باشد که به معنای سیستم مدیریت یادگیری می‌باشد. در حیقیت تمامی کارهای مربوط به آموزش و یادگیری سازمانی در یک سیستم LMS مدیریت می‌شوند.

این موارد عبارت اند از:

تعریف دوره های آموزشی

قراردادن محتواهای مربوط به دوره های آموزشی اعم از فایل های متنی، تصویر، صدا و ویدئو

تعاریف اساتید و گروه های درسی

تعریف حساب کاربری برای دانشجویان برای دسترسی به محتواهای آموزشی

امکان فعالیت دانش آموزان در مباحث درسی

امکان ارسال تمارین و تکالیف و نمره دهی اساتید روی آن‌ها

و امکانات دیگر

پس اگر به صورت خلاصه بخواهیم بگوییم LMS چیست باید بگوییم که LMS یک سیستم نرم افزاری است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تمامی فعالیت های مربوط به آموزش سازمانی را به صورت الکترونیکی انجام دهید. همچنین مقاله سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS ) را ببینید.

درست مانند Word که کمک می کند تا فایل هاتان را بنویسید و مانند Gmail که به شما در مدیریت ایمیل هایتان کمک می‌کند، LMS یک برنامه نرم افزاری است که به شما کمک می کند تا دوره های آموزش الکترونیک خود را ایجاد، مدیریت و ارائه کنید.

LMS بخش اساسی و اصلی در آموزش الکترونیک سازمانی است. یک سیستم LMS از دو جزء اصلی تشکیل می‌شود:

۱) بخش سرور که عملکرد اصلی را ایجاد می‌کند (ایجاد کردن دوره ها، مدیریت دوره ها، تأیید اعتبار کاربران، اطلاع رسانی به کاربران( و ..

۲-یک رابط کاربری که در مرورگر شما اجرا می شود. این رابط کاربری توسط مدیران، مدرسان و دانش آموزان استفاده می گردد و کلیه‌ی امکانات سیستم به وسیله‌ی آن قابل دسترسی است.

چه کسانی از LMS استفاده می کند؟

اکثر مجموعه هایی که آموزش الکترونیک را در سازمان خود پیاده سازی کرده اند، در حال استفاده از سیستم LMS هستند. در لیست زیر مجموعه ای از سازمان ها و شرکت هایی را که از LMS استفاده می کنند، ذکر کرده ایم:

کسب و کارها در هر اندازه ای، از شرکت های بزرگ چند ملیتی گرفته تا کسب و کارهای کوچک و متوسط.

سازمان ها، از سازمان ملل متحد تا موسسات محلی، از جمله سازمان های غیر دولتی و غیر انتفاعی.

آژانس های دولتی و دولت های محلی.

موسسات آموزشی سنتی (مدارس، دانشگاه ها، کالج ها.

موسسات آموزشی مبتنی بر آموزش آنلاین و الکترونیکی.

آن‌ها از LMS چه استفاده ای می کنند؟

یک سیستم LMS مناسب می‌تواند تمامی فعالیت های مربوط به مدیریت یادگیری سازمان را بر عهده بگیرد. در حقیقت هدف اصلی سازمان در استفاده از یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی این است که بتواند سطح دانش و تخصص کارکنان خود را بالا نگه دارد.

در دنیای رقابتی امروز، سطح دانش کارکنان یک عامل بسیار مهم و تاثیر گذار در مزیت رقابتی سازمان می‌باشد. بنابراین بسیاری از سازمان ها به فکر استفاده از سیستم LMS هستند تا بتوانند آموزش کارکنان خود را به نحوی اثربخش مدیریت کنند.

در اینجا برخی از رایج ترین موارد استفاده از نرم افزار LMS را ذکر می کنیم:

آموزش کارکنان

کارکنان جدید نیاز به آموزش دارند. از طرفی شما باید مهارت های جدید را به کارکنان فعلی آموزش دهید، هر دوی این کارها باید به صورت مستمر و پایدار انجام شوند. تفاوتی نمی‌کند شما یک شرکت بیمه، یک کارخانه، یک بیمارستان یا یک سازمان دولتی باشید. آموزش باید یک امر اساسی در برنامه شما باشد.

با استفاده از LMS می‌توانید هزینه‌هایتان را کاهش دهید. همچنین می‌توانید اختلالات و مشکلات مرتبط با یادگیری سنتی را از بین ببرید. در یک فضای الکترونیکی، افراد می‌توانند بهتر در فرآیند یادگیری شرکت کنند و این موضوع بر میزان یادگیری موثر آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

با استفاده از سیستم های آموزش الکترونیکی، کسب و کارها نه تنها پول و تلاش کمتری برای جذب مدرس عالی می‌کنند، بلکه بینش بهتری را نیز درباره پیشرفت کارکنان خود کسب می کنند. سیستم های LMS امکان گزارش گیری از میزان تعامل دانشجویان و میزان یادگیری آن‌ها را دارند.