اخبار قدیمی

دیپ وب (Deep Web) یا وب عمیق چیست؟

وب عمیق یا دیپ وب (Deep Web) و به عباراتی دیگر وب نامرئی یا وب پنهان بخش هایی از شبکه وب جهان گستر ( World Wide Web ) هستند که محتوایشان توسط موتور های جستجوی معمولی فهرست بندی نمی شود.

Deep Web

ادامه مطلب...

چگونه یک TFTP Server راه اندازی کنیم

راه اندازی یک TFTP Server می تواند یک پروسه پیچیده و یا آسان باشد که بنا به نیاز و تنظیمات خاص می توان از یکی از آن ها استفاده نمود. در این راهنما آسان ترین روش راه اندازی یک تی اف تی پی سرور آمده است. TFTP Server یا سرویس دهنده FTP می تواند همان رایانه همراه یا رو میزی شما باشد. نرم افزارهای فراوانی جهت راه اندازی آن وجود دارند ولی در این راهنما , یکی از معروف ترین و آسان ترین آن ها به نام TFTPD استفاده خواهد شد و به شما کمک خواهد کرد تا FTP سرور خود را بدون طی مراحل پیچیده راه اندازی نمایید.

مراحل راه اندازی TFTP سرور با استفاده از این روش در ادامه مطلب آمده است. نرم افزار را بنا به نوع سیستم عامل خود (32 بیتی یا 64 بیتی) از این آدرس دریافت نمایید. در این راهنما با توجه به 64 بیتی بودن سیستم عامل نسخه tftpd64 standard edition 4.5.2 دریافت گردید.

ادامه مطلب...

آموزش شبکه کردن دو سیستم کامپیوتری به زبان ساده و کاربردی

امروزه شبکه های کامپیوتری در زندگی روزمره ی بسیاری از ما کاربردهای قابل ملاحظه ای دارند و شما دائما با آنها سروکار دارید.

ادامه مطلب...

آشنایی با تاریخچه و ویژگی های نسل های مختلف کامپیوترها

کامپیوترها نیز همانند اکثر محصولات فناوری و تکنولوژی های حال حاضر از گذشته تا بحال دستخوش تغییرات و البته پیشرفت های چشمگیری بوده اند. در این مطلب آموزشی قصد داریم شما را با نسل های مختلف کامپیوترها از ابتدا تا آینده آشنا کرده و برای درک بهتر، ویژگی های هر نسل نیز بیان شده است. در ادامه با تیم کارشناسی عصر رایان شبکه همراه باشید.

ادامه مطلب...

اختراع جدید آمازون؛ اسکن کف دست جایگزین کارت خرید می شود

آمازون حق امتیاز اختراع سیستمی را ثبت کرده که با اسکن کف دست فرد به او اجازه می دهد تراکنش مالی انجام دهد.

 

ادامه مطلب...