یکی از مواردی که کم تر به طور کامل در دوره های سیسکو که در آموزشگاه ها برگزار می شود به آن پرداخته می شود ، معنا و مفهوم و کاربرد LED های موجود در سوئیچ های سیسکو است. در این آموزش با بررسی LED های موجود در پنل جلویی سوئیچ سیسکو کاتالیست ۲۹۵۰ سعی خواهیم کرد کاربرد ال ای دی های رایج موجود بر روی بیشتر سوئیچ ها را توضیح دهیم.

ال ای دی های سوئیچ CISCO Catalyst 2950

در تصویر زیر ۷ چراغ وضعیت در پنل جلویی این مدل از سوئیچ سیسکو را مشاهده می کنید که به ترتیب توضیح داده خواهد شد :

چراغ وضعیت System

این LED مشخص کننده این موضوع است که سوئیچ در حال حاضر به جریان برق متصل می باشد یا خیر؟ همچنین کارکرد صحیح و وضعیت کلی سوئیچ با مشاهده این LED قابل تشخیص است.

چراغ وضعیت RPS

همان طور که می دانید در بیش تر سوئیچ های شرکت سیسکو بیش از یک ماژول پاور وجود دارد. به همین دلیل در این مدل سوئیچ سیسکو علاوه بر LED با نام System که پیش تر توضیح داده شده ، چراغ وضعیت RPS نیز وجود دارد که سرنام عبارت Redundant Power Supply می باشد. و درست در سمت راست چراغ Syst قرار دارد. این LED وضعیت جریان برق متصل به ماژول دوم Power سوئیچ را نشان می دهد. واضح است که اگر کابل برق به این ماژول متصل نباشد که این چراغ خاموش خواهد بود.

چراغ وضعیت STAT

این LED نشان دهنده وضعیت پورت متصل به پشت سوئیچ می باشد.

چراغ وضعیت UTIL

این LED که نام آن مخفف شده UTILITY است ، وضعیت پهنای باند سوئیچ را نمایش می دهد.

چراغ وضعیت DUPLEX

همان طور که از نام آن بر می آید نشانگر این موضوع است که پورت متصل به پشت سوئیچ در وضعیت Full یا Half Duplex کار می کند؟

چراغ وضعیت SPEED

مانند نام آن نمایانگر سرعت پورت سوئیچ است.

دکمه یا چراغ وضعیت MODE

و در پایان این چراغ وضعیت مشهور که علاوه بر اینکه توسط آن می توانید بین سایر LED ها جابه جا شوید ، در بعضی از سناریو ها می تواند کاربرد وارد شدن به پروسه Password Recovery را نیز داشته باشد.