در این مقاله به معرفی بایننس (Binance) - صرافی ارزهای دیجیتال می پردازیم، پس همراه عصر رایان شبکه باشید. بایننس (Binance) یک صرافی آنلاین و بین‌المللی است. چانگپنگ ژائو مدیر بنیانگذار (Changpeng Zhao) بایننس است.

بایننس (Binance) یک صرافی معتبر ارز های دیجیتال است که امکان خرید و فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر را برای کاربران فراهم می کند و با توجه به اعتبار و امنیتی که دارد توانسته به محبوبیت بالایی برسد. برای استفاده از امکانت بایننس کافی است در سایت این صرافی عضو شوید و Trade را آغاز کنید.حتما توصیه می شود شما با هویت غیر ایرانی در صرافی ها عضو شوید که مشکلی برای ارز های شما به وجود نیاید.

بایننس (Binance) یک صرافی آنلاین و بین‌المللی است. Changpeng Zhao مدیر بنیانگذار بایننس است. او پیش از تأسیس بایننس، شرکت فیوژن سیستم (Fusion Systems) را تأسیس کرده بود که در زمینه ارایه راه‌ حل‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه مالی فعالیت داشت. Yi He نیز دومین بنیانگذار بایننس است. شش ماه پس از راه‌اندازی بایننس، مجله فوربز برای اولین بار در تاریخ، فهرستی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارزهای دیجیتال منتشر کرد. در این فهرست، چانگپنگ ژائو (بنیانگذار بایننس) با حدود ۱/۱ الی ۲ میلیارد دلار ثروت، در بالای این فهرست قرار گرفت . این صرافی به لحاظ میزان تراکنش روزانه در رتبه دوم جهان قرار دارد.

  •     نوع وبسایت : صرافی ارزهای دیجیتال
  •     افتتاح شرکت : 2017
  •     مقر شرکت :‌ Shibuya-ku, Tokyo
  •     روش های واریز : ارزهای دیجیتال (‌ Cryptocurrency )
  •     روش های برداشت : ارزهای دیجیتال (‌ Cryptocurrency )
  •     ارزهای پشتیبانی شده : بیتکوین , اتریوم , ریپل, تتر , لایت کوین و بیش از 45 ارز دیگر
  •     اعتماد جامعه نسبت به این سایت : عالی
  •     وضعیت امنیت : خوب
  •     پشتیبانی : خوب

امنیت بایننس

امکانات امنیتی بایننس عبارت اند از:

    تایید دو مرحله ای با Google Authenticator ( حتما فعال کنید )
    تایید دو مرحله ای با sms
    اطلاع کاربر از طریق ایمیل در صورت ورود به حساب کاربری با یک آی پی دیگر

محدودیت های بایننس

تقریبا میشه گفت توی بایننس محدودیتی در خرید و فروش نخواهید داشت. اما در بایننس دو نوع حساب کاربری وجود دارد:

LEVEL 1 ‌ : حساب کاربری LEVEL 1 نیاز به هیچ گونه تاییدی ندارد و شما میتوانید تا سقف روزانه 2BTC خرید و فروش انجام دهید

LEVEL 2 : حساب کاربری LEVEL 2 نیاز به ارسال اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی داره و محدودیت رو به 100BTC در روز افزایش میده

اما خب فک میکنم روزانه 2BTC نیاز خیلی از کاربرا رو پاسخ میده و عملا شما محدودیتی نخواهید داشت.

کارمزد تراکنش ها و تبدیل ها در بایننس

کارمزد تراکنش ها توی بایننس بسیار پایینه, به ازای هر معامله 0.1 درصد , نکته جالب اینه که اگه از ارز خود بایننس یعنی BNB برای پرداخت ها استفاده کنین 50 درصد بهتون تخفیف میده, یعنی 0.05 درصد به ازای هر معامله, یعنی برای یه معامله 10,000 دلاری تنهای 5دلار کارمزد پرداخت می کنید.

ارزهای پشتیبانی شده در بایننس

تعداد ارزهای پشتیبانی شده در بایننس بسیاری زیاد است و مشکلی نخواهید داشت, ولی در حال حاضر یک طرف معامله حتما باید یکی از این ارز ها باشد : بیت کوین, اتریوم, تتر یا همان USDT و BNB , یعنی به عنوان مثال شما نمی توانید ارز ریپل را مستقیما به ارز لایت کوین تبدیل کنید, ابتدا باید ریپل را به یکی از 4 ارز گفته شده تبدیل کنید, بعد ارز مورد نظرتان را خریداری کنید.