در این مقاله به بررسی محصول Cisco Spark Board می پردازیم، همراه عصر رایان شبکه باشید. Cisco Spark Board تبلتی هوشمند برای انجام کارهای تیمی تلقی می شود. فناوری های بسیار پیچیده و پیشرفته ای برای تولید این محصول جدید سیسکو بکار گرفته شده است. سیسکو برای Spark Board مجموعه ای قدرتمند از نرم افزار، سخت افزار و برنامه های کاربردی اش را با یکدیگر ادغام کرده است.

قابلیت های اصلی این محصول عبارت اند از:

نمایش محتوا بصورت Wireless: شما با Spark Board قادر به نمایش اسناد، تصاویر و اسلایدهای پاور پوینت بصورت Wireless بر روی صفحه نمایش 55 inch (و به زودی 70 اینچ) با کیفیت 4K UHD خواهید بود. در صورت نیاز علاوه بر Wireless و Cloud می توانید از طریق اتصال کابلی اطلاعات خود را  بر روی محصول نمایش دهید.

یک Whiteboard بی همتا: شما می توانید تصاویر دلخواه خود را خیلی زیبا و راحت بر روی این دستگاه بکشید. اعضا تیم نیز می توانند با استفاده از تلفن همراه یا تبلت خود به راحتی تصاویر را ویرایش کنند. پس از آن، Cisco Spark خیلی سریع تصاویر را درون Team Space ذخیره می کند. کشیدن تصاویر بر روی نمایشگر با کیفیت 4K این محصول بسیار راحت تر از Whiteboard های سنتی خواهد بود.

برترین تجربه کنفرانس های ویدئویی و صوتی: شما خیلی راحت می توانید تحت بستر اینترنت هر کسی را به جلسه خود دعوت کنید. دوربین نصب شده بر روی این دستگاه که کیفیت 4K دارد از بهترین نوع موجود در بازار می باشد. این دستگاه بصورت هوشمند بر اساس حجم صدای افراد مختلف، Volume خود را تنظیم می کند. همچنین میکروفون های این دستگاه مجهز به فناوری های Speaker Tracking می باشند.

یکی از نکات قوت Cisco Spark  ادغام کردن برنامه های کاربردی و Bot های متعدد درون بستر Cloud می باشد. شایان ذکر است که بستر فوق کاملا Open Source بوده و کاربران بر اساس نیاز خود می توانند برنامه های مختلف را تنظیم کنند. راه اندازی و پیاده سازی Cisco Spark تنها در چند دقیقه صورت می گیرد.