در این مقاله بهآموزش فعالسازی SSL رایگان در سی پنل (Cpanel) می پردازیم، پس همراه عصر رایان شبکه باشید. پروتکل امن (SSL (Socket Secure Layer یک استانداردی برای کدگذاری کردن داده‌هایی است که توسط کاربر و سایت در حال رد و بدل کردن میباشد، بنابراین اطلاعاتی که در بستر SSL رد و بدل میشوند به صورت کاملا کدگذاری شده هستند. در این مقاله آموزش فعالسازی SSL رایگان به کمک Let's Encrypt بر روی کنترل پنل سی پنل (Cpanel) را بررسی خواهیم کرد.

برای فعال سازی SSL رایگان در Cpanel از پلاگین Let’s Encrypt در whm استفاده می شود. برای نصب این پلاگین باید از طریق یوزر root به سرور ssh بزنید پس از فعال سازی این پلاگین در قسمت AutoSSL feature به آسانی میتوانید برای دامنه هایی که دارای گواهینامه ssl  نیستند یک گواهینامه let’s encrypt بصورت رایگان فعال کنید. (اگر مدیر سرور نیستید و یک هاست اشتراکی تهیه کرده اید کافی است اطمینان حاصل کنید که این پلاگین روی هاست نصب باشد که برای این مسئله بهتر است از هاستینگ خود سوال کنید.)

برای نصب پلاگین Let’s Encrypt در whm  از طریق یوزر root به سرور ssh بزنید و دستور زیر را در محیط Command line سرور وارد کنید.

/usr/local/cpanel/scripts/install_lets_encrypt_autossl_provider

پس از اتمام مراحل نصب پلاگین اکنون کافیست وارد whm شوید روی گزینه SSL/TLS کلیک کنید.

بعد از نمایش قسمت SSL/TLS حالا وارد قسمت Manage AutoSSL شوید و در ادامه گزینه Let’s Encrypt را انتخاب کرده و وارد Manage Users شوید.

در این قسمت یوزر های مورد نظر را انتخاب کنید و سپس enable_auto_ssl را بزنید.

 

فعال سازی ssl رایگان برای یوزر های مورد نظر پس از دقایقی انجام خواهد شد.