در این پست می خواهیم با آموزش نحوه اعمال patch برای کرنل vmware esxi در خدمتتون باشیم. همون طور که مایکروسافت ایرادات سیستم عامل های ویندوز رو از طریق Windows Update حل می کنه شرکت VMware هم این کار رو برای ESXi از طریق Patchها انجام میده.

خب اجازه بدین برم سر اصل مطلب و آموزش نحوه اعمال patch. پس از اینکه آخرین patch مربوطه رو با استناد به نسخه هایپروایزرتون (esxi 5.x-6.x) رو دانلود کردین به نرم افزار putty نیازدارین جهت کانکت شدن از نوع ssh به esxi و اما قبل از اون بایستی سرویس ssh رو روی هاست فعال کنید.

در این زمان فایل zip دانلود شده را در datastore ذخیره نمایید. برای این کار می توانید از Vsphere Client استفاده نمایید.

 

 

 

البته لازم به ذکر است که در خصوص امنیت استارت بودن سرویس ssh امنیت لازم را در نظر بگیرید. با اتصال به esxi در صفحه command line نرم افزار putty با واژه login as مواجه میشوید که بایستی نام کاربری root را نوشته و پس از اینتر پسورد را وارد نمایید تا به لاین [~:root@localhost] برسید. (در اینجا بجای واژه localhost نام سرور esxi شما خواهد بود).

و سپس کامند زیر را تایپ نمایید:

esxcli software vib install -d /vmfs/volumes/datastore1/ESXi600-201507001.zip

چند نکته قابل توضیح است اینکه:

به جای datastore نام دیتا استور مربوط به esxi خودتون رو بنویسین حتما به فاصله و حروف بزرگ کوچک دقت کنین.

قسمت انتهایی کامند یعنی (ESXi600-201507001.zip) مربوط میشه به esxi 6 و همچنین نام فایل زیپی که دانلود کردین. دقت کنین که نسحه esxi 5 و حتی پچ های دیگه از نسخه 6 نام های دیگه ای ممکنه داشته باشن.

اگر همه چیز اوکی بود و خطایی ندیدین چند لحظه صبر کنین تا پچ اعمال بشه و در نهایت اگر موفقیت امیز بود با صفحه زیر روبرو میشین

این تصویر گزارشی از نحوه کار است. در نهایت اگر یکبار هاست خود را ریستارت کنین build number ان به 2809209 ارتقا خواهد یافت.