شبکه

بهره‌برداری از ابررایانه سیمرغ با دو ماه تاخیر صورت می‌گیرد

-رایانه-سیمرغ.jpg

با اعلام سید احمد معتمدی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر،ابررایانهایرانی سیمرغ در اردیبهشت سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد، به این ترتیب رونمایی از این ابررایانه با دوماه تاخیر همراه خواهد بود، پیش‌تر اعلام شده بود کهاین ابررایانه تا پایان سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

ادامه مطلب...

مایکروسافت حامی جدید ناشران اخبار در اروپا شد

مایکروسافت و گروهی از اتحادیه های رسانه ای در اروپا خواهان ارجاع شرکت های فناوری به داوری در خصوص تقسیم درآمد پلتفرم ها از انتشار اخبار هستند.

ادامه مطلب...

امنیت فضای مجازی به وظایف دستگاه‌های اجرایی اضافه شد

سازمان اداری و استخدامی کشور وظیفه‌ی امنیت فضای مجازی و مقابله با حوادث آن را به واحدهای متولی فناوری اطلاعات در دستگاه‌­های اجرایی محول کرد.

ادامه مطلب...

کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها با استفاده از اینترنت اشیاء

بسیاری از کارشناسان معتقدند که سالان حجم زیادی از نرژی در بخش ساختمان‌ها به هدر می‌رود، بنابراین برای کاهش مصرف انرژی و آلاینده‌ها باید به سمت فناوری روز از جمله هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء حرکت کرد.

ادامه مطلب...

چگونه از هک گوشی جلوگیری کنیم؟آشنایی با سه رویکرد محبوب در زمینه مسیریابی و انتقال اطلاعات در شبکه

چالش ارسال بسته‌های اطلاعاتی از مبدا به مقصد با کمترین میزان هدر رفت داده‌ها و دریافت اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن دغدغه بسیاری از کارشناسان شبکه است. کارشناسان شبکه همواره سعی می‌کنند از کارآمدترین روش‌ها برای انتقال بسته‌های اطلاعاتی به مقصد استفاده کنند، با این‌حال وجود گلوگاه‌ها و مشکلات ناخواسته اثربخشی این پروتکل‌ها را به میزان قابل توجهی تحت‌الشعاع خود قرار داده است. امروزه پروتکل‌ها و روش‌های محبوبی در زمینه مسیریابی استفاده می‌شوند که در این مقاله با سه مورد از آن‌ها آشنا می‌شویم.

 

ادامه مطلب...

آیا شرکت های VPN داده های مرورگر شما را ردیابی می کنند؟

3794_929.jpg

کاربران از VPN برای محافظت از حریم خصوصی خود در برابر هکرها، رساننده خدمات اینترنتی ISP و سارقان داده استفاده می کنند؛ اما آیا VPN ها اطلاعات مرورگر شما را جمع آوری می کنند و به اشخاص ثالث می فروشند؟

ادامه مطلب...

مایکروسافت آژور چیست و چه قابلیت‌هایی دارد

مایکروسافت آژور دومین پلتفرم بزرگ مبتنی بر کلاد است که خدمات و امکانات متعددی دراختیار کاربرها قرار می‌دهد و به بهبود امنیت و دسترسی سازمان‌ها کمک می‌کند.

ادامه مطلب...

آشنایی با محبوب‌ترین پروتکل‌های ایمن‌سازی شبکه‌ها

.jpg

سازمان‌ها برای آن‌که بتوانند به شکل ایمنی از شبکه‌های کامپیوتری استفاده کنند باید مکانیزم‌های امنیتی را به درستی پیاده‌سازی کنند تا اطلاعات مهم سازمانی به راحتی در اختیار افراد غیرمجاز قرار نگیرد.

ادامه مطلب...