اینترنت

PoE یا همان فناوری انتقال انرژی الکتریکی بر بستر کابل اترنت چیست و چه مزایایی دارد؟

در این مطلب قصد داریم که در رابطه با PoE یا همان فناوری انتقال انرژی الکتریکی بر بستر کابل اترنت، توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

ادامه مطلب...

راهنمای جامع آشنایی با تبلیغات مبتنی بر پرداخت به ازای کلیک

آیا تاکنون به این نکته فکر کرده‌اید که گوگل چگونه تبلیغ یک شرکت را در صفحه فهرست نتایج در ردیف اول نشان می‌دهد و در ادامه تبلیغات دیگر را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...

اقتصاد دیجیتال ناجی کشور/ باید مدل‌های بومی در حوزه اقتصاد دیجیتال طراحی شود

.jpg

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری فناوری» اقتصاد دیجیتال یا اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) از جمله اصطلاحاتی است که طی دهه‌های اخیر، به شکلی گسترده رواج یافته است. امروزه دیجیتال‌سازی اقتصاد با رویکرد ارتقای بهره‌وری، افزایش رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال به‌عنوان یکی از رویکرد‌های غالب در اغلب کشور‌های جهان درآمده است.

ادامه مطلب...

برنامه فیسبوک برای آموزش هوش مصنوعی از طریق ویدیوهای عمومی

How-Facebook-uses-Artificial-intelligence-780x470.jpg

 

فیسبوک قصد داردهوش مصنوعیخود را از طریق ویدیو های عمومی که در این پلتفرم منتشر می شود آموزش دهد. پروژه Learning from Videos با هدف یادگیری هوش مصنوعی به صورت خودکار بهمراه کاربردهای اضافه انجام خواهد شد.

ادامه مطلب...

قابلیت پشتیبانی از حالت تاریک بالاخره به صفحه اینترنتی موتور جستجوگر گوگل اضافه شد

-کروم.jpg

به نقل از آیتی رسان شرکت گوگلبار دیگر مشغول تست تم تاریکبرای صفحه جستجوگر خود است. بر اساس گزارشات در ماه گذشته کاربران برای آخرین بار شاهد به‌کارگیری تم تیره بودند. تیم تیره برای پربیننده‌ترین صفحه اینترنتی در جهان از تم موردنظر کاربران برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و macOS پشتیبانی خواهد کرد.

ادامه مطلب...

رومینگ بین المللی چیست/ آیا برای مشترکان هزینه‌بر است؟

-بين-المللي.jpg

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا و پیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه‌های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می‌گویند.

ادامه مطلب...

اینترنت ماهواره ای استارلینک ۱۰ هزار کاربر دارد

.jpg

اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس بیش از ۱۰ هزار کاربر در سراسر جهان دارد. این سرویس استارلینک برای کاربران، اینترنتی با سرعت دانلود و آپلود ۱۰۰ و۲۰ مگابیت‬ برثانیه فراهم می‌کند.

ادامه مطلب...

انحصار مخابرات، دلیل اصلی توسعه نیافتن اینترنت خانگی است

-مخابرات.jpg

طبق گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات علت توسعه نیافتن اینترنت خانگی ، انحصار مخابرات در سیم مسی و داکت‌های زیرزمینی است.

ادامه مطلب...

اینترنت فیبرنوری چیست و چه مزایایی نسبت به رقبای خود دارد؟

آینده اینترنت پهن‌باند (Broadband) را فیبرنوری شکل می‌‌دهد. این فناوری از الیاف فیبرنوری برای دستیابی به حداکثر سرعت موجود که اکنون 1000 مگابيت در ثانیه (1 گیگابیت در ثانیه) استفاده می‌‌کند.اینترنت پهن‌باند برای دنیای مدرنی که ما در آن زندگی می‌‌کنیم ضروری است. فناوری فیبرنوری به واسطه ظرفیت‌های زیادی که دارد قادر است به راحتی رقبا را کنار بزند.

ادامه مطلب...

بمب ایمیل چیست؟

-ايميل-چيست.jpg

اگر ناگهان جریان بی پایان ایمیل ناخواسته دریافت کردید، شاید قربانی بمب گذاری ایمیل می شوید.

ادامه مطلب...

اترنت، ویژگی‌های شبکه در لایه فیزیکی و لایه پیوند داده را چگونه تشریح می‌کند

اترنت نحوه عملکرد شبکه در لایه اول و دوم مدل مرجع OSI را توضیح می‌دهد. لایه اول، لایه فیزیکی (Physical layer) است که تبادل داده در رسانه‌های فیزیکی مختلف (کابل‌ها و فیبر نوری) را برعهده دارد.

ادامه مطلب...