Back to Top

Let’s Encrypt چیست؟ صدور گواهی SSL رایگان

در این مقاله به معرفی Let’s Encrypt می پردازیم، پس همراه عصر رایان شبکه باشید. Let’s Encrypt یک مرکز صادرکننده گواهینامه (Certificate) SSL رایگان است. پروژه Let’s Encrypt در سال 2014 برای اولین بار مطرح شد و پس از 10 ماه موفق به انتشار اولین گواهینامه رایگان خود شد. با توجه به ارائه سرویس گواهینامه رایگان SSL توسط این مرکز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

ادامه مطلب...

چگونه امنیت روتر میکروتیک را افزایش دهیم؟

محبوبیت روترهای میکروتیک روز به روز درحال افزایش است و شبکه های کوچک و متوسط استقبال فراوانی از تجهیزات میکروتیک نشان داده اند، میکروتیک گزینه مناسبی برای پیکره بندی شبکه و استفاده از سرویس های پرکاربرد شبکه است اما باید روی امنیت آن کمی بیشتر زمان بگذارید تا دسترسی روتر شما به دست افراد دیگر و هکرها نیافتد. این مقاله حاوی نکاتی است که با انجام آنها می توانید امنیت میکروتیک را افزایش دهید، همراه ما باشید.

ادامه مطلب...

ویژگی های امنیتی Windows Server و Hyper-V نسخه 2016

امنیت موضوعی بسیار مهم برای هر سازمان است؛ به همین دلیل همه غول های نرم افزاری جهان نظیر Microsoft در حال سرمایه گذاری گسترده برای تامین امنیت بیشتر تکنولوژی های تولید شده است در مطلب کوتاه به معرفی اجمالی ویژگی های امنیتی Windows Server و Hyper-V نسخه 2016 خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب...

درهای پشتی یا BackDoors

امروز قصد داریم با هم به بررسی مفهوم به نام BackDoor یا همون در پشتی خودمون بپردازیم، مفهومی که کاربردهای زیادی دارد و البته ریزه کاری ها و پیچیدگی های خودش رو هم دارد. در بسیاری از کتب مربوط به امنیت شبکه یا در بسیاری از مقالات و جلسات مناظره ی هکری با اصطلاحی به نام درهای پشتی سیستم یا BackDoors برخورد می نماییم.

ادامه مطلب...

تهدیدات اینترنت اشیا

تهدیدات متوجه اینترنت اشیا را می‌توان به سه دسته تقسیم ‌بندی کرد: محرمانگی، امنیت و ایمنی. به ‌گفته متخصصان این حوزه، تهدیدات اینترنت اشیا وسیع بوده و به‌صورت بالقوه می‌توانند سیستم را از کار بیندازند. اینترنت اشیا می‌تواند به‌دلیل دارا بودن زیرساخت‌ های حیاتی، هدف خوبی برای جاسوسی ملی و صنعتی و نیز از کار انداختن خدمات و دیگر انواع حملات باشد. موضوع نگران‌کننده دیگر می‌تواند محرمانگی اطلاعات شخصی ذخیره‌شده در شبکه باشد که خود آن برای مجرمان سایبری جذاب است.

ادامه مطلب...

۸ آسیب پذیری جدید (Specter-NG) در پردازنده های اینتل

یک تیم از محققان امنیتی به تازگی اعلام کردند که هشت آسیب پذیری کامل از کلاس Spectre کشف کرده اند. محققان می گویند این نقص های امنیتی عمدتا بر روی CPU های ساخت شرکت اینتل وجود دارند اما برخی از پردازنده های ساخت کمپانی های AMD و ARM را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

ادامه مطلب...

باج افزار RedEye چیست ؟

به‌تازگی باج‌افزار جدیدی شناسایی شده که به نظر می‌رسد هدف آن بجای رمزنگاری فایل ها و درخواست باج ، خراب کردن و از بین بردن فایل‌های قربانیان است . این باج‌افزار RedEye نام داشته و به نظر می‌رسد توسط توسعه‌دهندگان باج‌افزارها Annabelle و JigSaw توسعه داده شده است .

ادامه مطلب...

دلایل منع استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی

درحالیکه کسپراسکی با ۴۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا یکی از بزرگترین شرکت های امنیت سایبری به شمار می رود؛ اما دولت ایالات متحده آمریکا به کلیه آژانس های فدرال خود دستور داده که استفاده از هر نوع نرم افزار امنیتی ارائه شده توسط شرکت کسپرسکی را متوقف نمایند

ادامه مطلب...

صفحه1 از9